Rychlý jarní zákusek za pár korun

Když jdete na návštěvu, nebo návštěvu čekáte. Když si chcete pochutnat na něčem sladkém. Když s pečením začínáte… ve všech těchto případech si můžete udělat rychlý jarní zákusek za pár korun. Potřebujete k němu jen pár surovin na pečení. Výsledek bude stát za to.

Lahodný pomerančový krém se šlehačkou a zakysanou smetanou

Základem našeho rychlého jarního zákusku je svěží pomerančový krém, jehož příprava netrvá dlouho, ale výsledek je perfektní. Potřebovat budete:

  • 140 ml pomerančové šťávy,
  • pomerančovou kúru z jednoho pomeranče,
  • 140 g cukru (může být i méně, pokud chcete krém méně sladší),
  • 2 celá syrová vejce,
  • 2 polévkové lžíce vanilkového pudingu,
  • půl kostky másla.

Pomerančovou šťávu pomalu zahříváme společně s pomerančovou kúrou a cukrem, rozšleháme do toho dvě vejce, přidáme 2 lžíce pudingu, mícháme a zahříváme do zhoustnutí. Odstavíme z ohně a přidáme půl kostky másla. To se v krému hezky rozpustí a krém nabude na hutnosti. Necháme vychladnout.

Zvolte korpus, když opravdu spěcháte

Jako podklad jarního zákusku můžete klidně zvolit kupovaný korpus nebo korpus ze směsi. Díky němu stihnete připravit zákusek i pro nečekané návštěvy. Kdo chce, může zvolit piškotové těsto. Na korpus poskládejte ovoce (třeba kompotované mandarinky). Na mandarinky dejte vychladnutý pomerančový krém, který završíte šlehačkou a zakysanou smetanou.

Pro ozdobu můžete zvolit opět ovoce, nebo si z kuchyně zaběhněte do přírody pro fialky a sedmikrásky. Přejeme dobrou chuť!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *